Всесвітній день хворого на бронхіальну астму щорічно проводиться 11 грудня.
Метою заходів, присвячених цій події є привернення уваги суспільства до проблеми розповсюдження бронхіальної астми, що належить до найбільш поширених захворювань у світі.
Бронхіальна астма – це хронічне запальне захворювання, зумовлене порушенням нервової регуляції функції бронхів, яке виявляється в приступах ядухи.
Бронхіальною астмою можуть хворіти люди усіх вікових груп, але найчастіше це діти та молодь. Такі тенденції є однаковими, як в Україні, так і в інших країнах світу.
У мешканців міста частіше реєструється бронхіальна астма, ніж у мешканців сільської місцевості (7,1 % та 5,7 % відповідно). В Україні за статистичними даними МОЗ України розповсюдженість бронхіальної астми серед дітей коливається в межах від 0,60 % до 0,56 %, що свідчить про проблему діагностики захворювання.
Широко відомий вислів, що будь-яку хворобу легше попередити, ніж лікувати, та й не тільки легше, але й дешевше.
Для профілактики астми, зусилля мають бути спрямовані на усунення причини хвороби. Необхідно уникати сирості, холоду, усунути з навколишнього середовища хворого небезпечні алергени та професійні шкідливі фактори. Велике значення в профілактиці має санація носоглотки, зміцнення імунітету та здоровий спосіб життя.
Також, пам’ятайте, що вчасно розпочата фахова терапія дозволяє контролювати перебіг хвороби, зберегти працездатність і покращити якість життя.